Naujienos

Lie
09
2017

Bauska 2017

Parašė Algirdas

Bauska 2017

Liepos 7-8 dienomis Latvijoje Bauskos mieste vyko tradicinis country muzikos festivalis „Country Bauska 2017“. Dvi visą dieną dūzgiančios scenos kartais priminė Basanavičiaus gatvę Palangoje ir šiek tiek kalė į galvą. Lietuvą šiemet didžiojoje scenoje atstovavo Klova-Belkin Band ir Alvita su latvių grupe „Jauna diena“, o mažojoje Vygantas Stoškus su jaunosiomis dainininkėmis ir bluegrasso grupė „Blue Station“. Sveikintinas šių metų festivalio organizatorių dėmesys bluegrass muzikai. Didžiojoje scenoje girdėjome dar vieną panašaus stiliaus grupę iš Rusijos „Zveroboy String Band“. Tiesa, jie daugiau grojo Old time country ir Hillbilly muziką, tačiau šios grupės labai papuošė festivalį. Svečiai iš tolimojo užsienio šiemet nedžiugino.

Bal
03
2017

52 – jų Country Muzikos Akademijos Apdovanojimų laureatai

Parašė Algirdas

Jason AldeanBalandžio 2 dieną jau 52 kartą Las Vegase buvo išdalinti 2017 metų apdovanojimai country muzikos atlikėjams. Geriausia dainininke jau aštuntą kartą iš eilės pripažinta Miranda Lambert. Geriausiu dainininku - Thomas Rhett.

 

Visų 14 nominacijų laimėtojai:

 

Metų atlikėjas – Jason Aldean;

Metų vokalistas vyras – Thomas Rhett;

Metų vokalistė moteris – Miranda Lambert;

Metų vokalinis duetas – Brothers Osborne;

Lap
14
2016

CMA Awards 2016

Parašė Algirdas

Gartth BrooksMetų country muzikos atlikėjas - Garth Brooks

Metų vokalistas - Chris Stapleton

Metų vokalistė - Carrie Underwood

Metų instrumentalistas - Dan Huff (gitara)

Naujas atlikėjas - Maren Morris

Metų grupė - Little Big Town

Metų duetas - Brothers Osborne

Metų albumas - Eric Church - Mr. Misunderstood

Metų singlas - Die a Happy Man - Thomas Rhett

Metų daina - Humble and Kind - Lori McKenna (atlikėjas Tim McGraw)

Metų įvykis - Different For Girls - Dierks Bentley drauge su Elle King

Metų tele diskas - Fire Away - Chris Stapleton.

Rug
25
2016

XXIII Visagino Country

Parašė Algirdas

Visagino country

Kadaise iš gimtosios vietos Visagino stadione išvytas ir naujos, pastovios vietelės vis dar nesuradęs Tarptautinis Country Muzikos festivalis „Visagino Country“ šiemet įvyko jau XXIII kartą ir glaudėsi šalia gimtinės – atnaujinto stadiono. Aišku, miesto vadovai galėtų pasirūpinti, kad festivalis atgautų namus. Nepaisant to, festivalis vis stiprėja ir šiemet muzikinė programa tikrai buvo įvairi ir įdomi. Deja, abiejų dienų pirmieji pasirodę kolektyvai Fira (Ukraina) ir Feather Grey (Lietuva), nieko bendro su country muzika neturėjo, tačiau kažką  jie ten grojo ir kartais neblogai. Šiaip, žanriniu atžvilgiu, profiliuotuose festivaliuose tokių kolektyvų reikėtų vengti.

Geg
16
2016

Country Bauska 2016

Parašė Algirdas

Country Bauska 2016

Šiemet festivalis „Country Bauska“ buvo kiek pakitęs, gal šiek tiek labiau kryptelėjęs tikrosios country muzikos pusėn. Festivalyje grojančios latvių grupės pakoregavo savo repertuarą, pagrojo daugiau country muzikos standartų, prekybininkai turėjo tikresnės country ir western stiliams būdingos atributikos, pamatėme amerikietiškų automobilių parodą. Kaip visuomet, buvo arkliai, ožys ir žąsys. Šiemet pilies aikštės teritorijoje buvo net dvi scenos. Viena ten, kur visados, o kita arčiau palapinių miestelio, kurioje galėjo pasireikšti jaunimo grupės, tiesa, su country muzika ten buvo prasčiauJ. Festivalio organizatoriai taip pat šiek tiek pakito: Uldis Ozoliņš sukūrė naują festivalį Ogrėje, o Mārtiņš Ruža tapo pagrindiniu Bauskės renginio vadu.

Geg
19
2016

Country Bauska 2016 svečiai

Parašė Mārtiņš Ruža

„Dutch Eagles“Kiekvienas muzikos mylėtojas, daugiau ar mažiau besidomintis populiarios muzikos istorija, žino  kompozicijas „Hotel California“, „Take it easy”, „Lyin eyes”, „Desperado”, „New kid in town”. Visi šie ir daugelis kitų kūrinių yra legendinės grupės „Eagles“ kompozicijos. „Eagles“ buvo įkurta 1971 metais, ji yra savo laikmečio kantri ir roko muzikos ikona. Unikalus skambėjimas ir grupės sudėties pokyčiai leido jai užkariauti milijonų klausytojų širdis ne tik 70- aisiais, bet ir vėlesniais dešimtmečiais, siekiančiais net šias dienas. Grupė yra laikoma viena iš XX amžiaus sėkmingiausių muzikos atlikėjų, kurie šešis kartus gavo „Grammy“ apdovanojimą, penkis kartus – American Music Awards.